ОСОБЛИВОСТІ ВПРОВАДЖЕННЯ ІНТЕРАКТИВНИХ МЕТОДІВ В ОСВІТНІЙ ПРОЦЕС: МЕТОДИЧНІ РЕКОМЕНДАЦІЇ ДЛЯ ВЧИТЕЛІВ ПОЧАТКОВОЇ ШКОЛИ
DOI:
https://doi.org/10.31499/2307-4914.18.2018.162370Ключові слова:
Вчитель початкової школи, молодші школярі, інтерактивні методи, інтерактивне навчання, активні методи, пасивні методи, парні і групові форми роботи, синергетичний підхід.Анотація
У статті розкрито актуальність та особливості впровадження в освітній процес початкової школи інтерактивних методів. Підкреслюється, що рівень готовності вчителя до організації освітнього процесу з використанням інтерактивних методів визначається насамперед його вміннями результативно застосовувати в освітньому процесі досвід дітей, враховувати їхній інтерес до оточуючих, прагнення до спілкування, що тісно поєднуються з вміннями оптимально добирати та застосовувати такі методи, підводити дітей до усвідомлення необхідності виконання спільних дій, залучення до співробітництва з метою виконання спільного завдання.
Автором дослідження на основних положеннях синергетичного підходу, сформульовано низку правил-рекомендацій, дотримання яких забезпечить ефективну взаємодію учителя та учня, створить позитивні умови для впровадження в освітній процес інтерактивних методів.
Посилання
Велитченко Л. К. Психология педагогического взаимодействия: проблемы концептуализации: монография. Одесса: ЮНЦ АПН Украины, 2003. 222 с.
Калініна Л., Самойлюкевич І., Березенська Л. Технології формування іншомовної фонетичної компетенції учнів початкової школи. Іноземні мови в навчальних закладах. 2003. № 1. С. 92–103.
Кан-Калик В. А. Учителю о педагогическом общении: кн.для учит. М.: Просвещение, 1987. 190 с.
Протасова Н. Г. Теоретико-методичні основи функціонування системи післядипломної освіти педагогів в Україні: дис. ... доктора пед. наук: 13.00.01. К., 1999. 472 с.
Словарь психолога-практика / сост. С. Ю. Головин. [2-е изд., перераб. и доп.]. Мн.: Харвест, 2005. 976 с.